SZKOŁA W BIEGANINIE

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia uczniowie naszej szkoły odbyli niesamowitą podróż do przeszłości – do wydarzeń związanych z dniem 3. maja 1791 roku. Chłopcy z klasy V wcielili się w uczniów, których przeniósł w czasie ostatni król Polski -Stanisław August Poniatowski. Zobaczyliśmy obrady Sejmu Wielkiego, podczas których przemawiali posłowie ,chcący uchwalić konstytucję. Marszałek Sejmu i król Stanisław po głosowaniu zatwierdzili najważniejszy dokument w państwie, który określał zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa.

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWEGO

Finał gminny OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA
W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
odbył się
25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Raszkowie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w skład której weszli: Zuzanna Płonka, Natalia Stelmaszyk, Kacper Kowalczyk oraz Mikołaj Reszel.
Drużyna zajęła 4 miejsce
, bardzo dobrze radząc sobie podczas jazdy rowerem, troszkę gorzej niestety wypadła podczas testu teoretycznego.

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ RACHUNKÓW"

Patryk Klimek zajął 3 miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym Mistrz Rachunków. 19 kwietnia 2018 roku troje uczniów naszej szkoły rywalizowało o tytuł Mistrza Rachunków w naszej gminie. Pierwsze i drugie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie:  Michał Szczęsny i Eryka Kasałka. Trzecie miejsce zdobyli: Szymon Nowacki również z Raszkowa oraz Patryk Klimek – uczeń SP z  Bieganina.

Strony