SZKOŁA W BIEGANINIE

KONKURS HISTORYCZNY

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez ojczyznę niepodległości, dnia 28 listopada odbył się      w naszej szkole Gminny Konkurs Historyczny „Ojcowie niepodległej Polski: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski”. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele następujących szkół: SP Bieganin, ZS Koryta, SP Ligota, SP Radłów oraz SP Raszków. Uczestnicy zmierzyli się z 24 pytaniami dotyczącymi biografii ojców niepodległej Polski. Poziom był bardzo wyrównany i wysoki. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z większością pytań. Na podium konkursu stanęli:

WIECZORNICA Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym szczególnym roku 2018, kiedy to obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bieganinie zorganizowali wieczornicę. Uroczystość odbyła się  22 listopada  na sali wiejskiej w Grudzielcu Nowym.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku wyjątkowa rocznica….. Polska od stu lat jest wolna !!! Drugiej takiej rocznicy nie będzie nam dane obchodzić, dlatego tegoroczne obchody różnią się od poprzednich. 9 listopada , odświętnie ubrani, spotkaliśmy się na sali gimnastycznej i (podobnie jak uczniowie innych szkół) dokładnie o godz. 11.11 odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Niby tak jak zawsze, jednak inaczej –dostojniej i uroczyściej. Nawet przedszkolaki stanęły na wysokości zadania! Nie było wśród nas ucznia, który nie znałby słów naszego hymnu.

Strony