SZKOŁA W BIEGANINIE

NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE "CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@2020"

Szkoła Podstawowa w Bieganinie od listopada 2020 roku przystąpiła do realizacji projekt "CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@ 2020". Uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczą w podprojekcie "UCZNIOWSKIE LABORATORIA INFORMATYCZNE". Dzieci na zajęciach mają możliwość rozwijać kompetencje cyfrowe i informatyczne. Uczniowie podczas zajęć uczą się kodowania na macie z kolorowymi kubeczkami, programują ozoboty i robota Photona na tabletach i komputerach, układają modele z klocków LEGO EDUCATION. Nieustannie ćwiczą pamięć, spostrzegawczośćlogiczne myślenie wykorzystując aplikacje mobilne.

WIELKOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Wyróżniona w Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. W XXIV Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – Pleszew 2020 roku, jury wyłoniło 65 laureatów. Na konkurs nadesłano 1578 prac ze 146 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych z terenu całej Polski. W kategorii klas 1-3 wyróżnienie otrzymała Aleksandra Strzelecka ze Szkoły Podstawowej w Bieganinie.

WIGILIE KLASOWE - ZDALNE NAUCZANIE

W tym roku szkolnym Wigilie klasowe odbyły się online. 22 grudnia wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami przed monitorem komputera i zorganizowali wigilię klasową. Po złożonych życzeniach z okazji zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA dzieci jadły pierniki oraz inne słodycze. Było również wspólne kolędowanie. Spotkania te odbyły się w bardzo miłej, życzliwej i świątecznej atmosferze.

KARTKI ŚWIĄTECZNE - ZDALNE NAUCZANIE

Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia!

MIKOŁAJKI

Pomimo sytuacji epidemiologicznej i braku możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami nasza szkoła zorganizowała MIKOŁAJKI online. Dzieci podczas zajęć zdalnych miały czerwone czapeczki i inne świąteczne gadżety. Kto chciał przebrał się również za św. Mikołaja. Najmłodsi poznali legendę o Mikołaju z Miry, dowiedzieli się dlaczego dzień 6 grudnia nazywamy mikołajkami, oraz skąd wziął się zwyczaj rozdawania prezentów. Chętni uczniowie przysłali również zdjęcia w mikołajkowych czapeczkach.
Życzmy sobie, aby w następnym roku Mikołaj zawitał już w klasie szkolnej!

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie ( na 6 kontynentach ) w samo południe zabrzmiał ,,Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych w tym roku również podtrzymaliśmy tę tradycję i przyłączyliśmy się do akcji.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

We wtorek 29 września 2020r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to zawsze dla całej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

W dniu 01.09.2020r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Czekaliśmy na niego z utęsknieniem, po 6 miesiącach przerwy! Dzień ten, podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, natomiast miały miejsce wyłącznie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Inauguracja została podzielona na kilka etapów, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych.