SZKOŁA W BIEGANINIE

„LEKTURA W BUDOWIE" - PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE 6

Jak zachęcić uczniów w czasie nauki zdalnej do czytania lektur? W ramach cyklu lekcji do lektury” Hobbit- czyli tam i z powrotem” zdecydowałam się na projekt edukacyjny „Lektura w budowie”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów lekturą, zmotywowanie ich do czytania i działania. Zadanie projektowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej- makiety norki Bilba Bagginsa. Szczegółowy opis miejsca z wszelkim detalami posłużył do  wykonania prac. Czy uczniom udało się osiągnąć zamierzony cel? Zapraszam do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Marcelinę Sójkę i Martynę Rychlik.

DZIEŃ KOBIET

To już kolejna nasz szkolna uroczystość w czasie epidemii…-Dzień KobietChłopcy z klas V-VIII nie zapomnieli j

WALENTYNKI

WALENTYNKI-inaczej…
Walentynki to święto zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych... Szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie lub niefortunnie zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć, ponieważ są nieśmiali i wstydzą się.

"ZACZAROWANA ZAGRODA"

W lutym klasa druga i trzecia przy okazji omawiania lektury "Zaczarowana zagroda" przygotowała piękne prace. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych prac.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
W tym roku finał WOŚP odbył się 31 stycznia. Ze względu na epidemię był inny niż wszystkie, ale był!

NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE "CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@2020"

Szkoła Podstawowa w Bieganinie od listopada 2020 roku przystąpiła do realizacji projekt "CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@ 2020". Uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczą w podprojekcie "UCZNIOWSKIE LABORATORIA INFORMATYCZNE". Dzieci na zajęciach mają możliwość rozwijać kompetencje cyfrowe i informatyczne. Uczniowie podczas zajęć uczą się kodowania na macie z kolorowymi kubeczkami, programują ozoboty i robota Photona na tabletach i komputerach, układają modele z klocków LEGO EDUCATION. Nieustannie ćwiczą pamięć, spostrzegawczośćlogiczne myślenie wykorzystując aplikacje mobilne.

WIELKOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Wyróżniona w Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. W XXIV Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową – Pleszew 2020 roku, jury wyłoniło 65 laureatów. Na konkurs nadesłano 1578 prac ze 146 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych z terenu całej Polski. W kategorii klas 1-3 wyróżnienie otrzymała Aleksandra Strzelecka ze Szkoły Podstawowej w Bieganinie.

WIGILIE KLASOWE - ZDALNE NAUCZANIE

W tym roku szkolnym Wigilie klasowe odbyły się online. 22 grudnia wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami przed monitorem komputera i zorganizowali wigilię klasową. Po złożonych życzeniach z okazji zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA dzieci jadły pierniki oraz inne słodycze. Było również wspólne kolędowanie. Spotkania te odbyły się w bardzo miłej, życzliwej i świątecznej atmosferze.

Strony